Wilde

واقعاً تشخیص‌اش برایم سخت است: آيا فیلمْ خیلی خوب بود یا این‌که خودِ زندگیِ اسکار وایلد آن‌قدر تراژیک است که هر روایتی از زندگی‌اش جذاب می‌شود؟ بعد هم واقعاً کسی وجود دارد که به اندازهٔ استیون فرای از همهٔ ابعاد به وایلد شبیه باشد؟ و زیباییِ جود لای جوان.. این فیلم بسیار دیدنی است. مرسی، لیلا.

3 دیدگاه در “Wilde”

  1. مرسی پرستو جان بابت فیلم. اسکار وایلد همیشه از نویسندگان مورد علاقه من بوده. فقط یک سوال: من همیشه فکر می کردم وایلد هم جنس گرا بوده. ولی چیزی که من توی این فیلم دیدم و بعد هم رفتم راجع بهش خوندم اینه که وایلد گرایش به مردان خیلی جوانتر از خودش داشته. یا از عشقی حرف می زنه که بین یک مرد پیرتر که intellect داره با مرد خیلی جوانتری که شور و نشاط زندگی و جوانی داره، وجود داره. حرفی از رابطه برابر نیست. حرفی هم از درک فکری متقابل نیست.
    پس در واقع میشه گفت همجنس گرا نبوده بلکه ( دوست ندارم این کلمه رو به کار ببرم) که خصوصیت مثبتی محسوب نمیشه. آیا درست فکر می کنم؟ البته این بحث هم ممکنه پیش بیاد که ما در جایگاه قضاوت نیستیم
    پرستو:
    نیلی جان، مرسی که این متن رو خوندی و کامنت گذاشتی. این‌جوری که فهمیدم جاذبهٔ مردان برای وایلد جوانی و زیبایی بوده ولی علتِ جذابیتِ مردان برای او هر چه بوده باشد، او روابط جنسی با زنان نداشت و فقط با مردان می‌خوابید. به نظر من این یعنی همجنسگرا بوده. همان‌طور که اگر مردِ ۷۰ساله‌ای پارتنرِ زنِ ۲۲ساله‌ای داشته باشد، دگرجنس‌گراست. شاید تعریف خاصی از همجنسگرایی در ذهن داری که با این نوع زندگی نمی‌خونه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *