استیضاحِ کردان

توسط: Parastoo

دارم رادیو مجلس گوش می‌دم.
۱۱:۱۵
کردان داره می‌گه که حکومت اسلامی در سی سال گذشته مظلو‌م‌کشی زیاد داشته. داره خودش رو مقایسه می‌کنه با بهشتی. و می‌گه علی کردان فقط خوب می‌فهمه که اون زمان بهشتی چی کشیده.
۱۱:۲۰
کردان داره از رادیوفردا و روزآن‌لاین و بقیه‌ی رسانه‌ها کد میاره. می‌گه می‌خواد پاسخِ جشنی رو بده که رسانه‌های بیگانگان برپا کرده‌ان.
تذکر رجایی: ماده ۱۰۹-ناطق نباید از موضوع مورد بحث خارج شود. بحث استیضاح درباره‌ی مدرک ایشونه. بحث مدرک رو روشن کنن.
لاریجانی: مقدمه رو کوتاه کنین، آقای کردان.
۱۱:۲۵
کردان داره می‌گه مخالفان داخلی تخریب و مخدوشش کرده‌ان. می‌گه توقع بی‌مهری رو از برادرهای مسلمانش نداشته. می‌گه اتهام دروغ و جعل و سوءاستفاده رو بهش دادن و آبروش رو برده‌ان و «روی مینِ سیاسی» رفته.
۱۱:۳۰
هم‌چونان شر و ور. هنوز شروع نکرده راجع به مدرک حرف بزنه.
۱۱:۳۵
می‌گه می‌خوان مکانیزه کنن سازمان‌های مردم‌نهاد (غیردولتی) رو.
تذکر اکرمی: استیضاح درباره‌ی سه موضوع مشخص است. باید درباره‌ی آن حرف بزنین.
۱۱:۴۰
کردان می‌گه باید آمریکا محاکمه بشه.
و می‌گه داره بسترهای لازم انتخابات سالم رو فراهم می‌کنه. به‌به.
۱۱:۴۵
همهمه سرِ این‌که جلسه ادامه پیدا کنه یا نماز و نهار.
از بحث جا موندم. تلفن.
۱۱:۵۰
بالاخره بحث مدرک رو پیش کشید. داره نامه‌ی خودش به احمدی‌نژاد رو می‌خونه. می‌گه می‌خواد «رفع اتهام جعل» می‌کنه از خودش.
۱۱:۵۵
(یعنی چی که می‌گه از درست بودن مدرک مطمئن شدم؟ آقا خریدی یا نه؟ حالا این‌که فروشنده امضاء رو اشتباهی جعل کرده که مشکل رو حل نمی‌کنه. دهه!)
داره همون چیزایی رو که می‌دونیم دوباره توضیح می‌ده. و اعتراض می‌کنه که چرا ملت بهش گفته‌ان جاعل!
(به آکسفورد هم می‌گه: اَکسفورد.)
۱۲
کردان: این‌جانب در طول دوره‌ی خدمت صداوسیما هیچ وجهی بابت مدرک افتخاری دکترا نگرفته‌ام. چهارشنبه‌ی گذشته رازینی آمد دفتر کارم و معاون مالی و اداری صداوسیما زنگ زدن دفتر من. و گفت که هیچ دریافتی نداشته‌ای از این بابت… دکترای افتخاری به هیچ تشریفاتی لازم نداره.
۱۲:۰۵
کردان: در وزارت نفت یک ریال حقوق نگرفته‌ام. و وقتی هم رفتم به وزارت کار حقوق‌ام ۱۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد… امروز هم اگر مرا دعوت کنند برای تدریس در دانشگاهی اگر لیاقت داشته باشم و از عهده‌ی کار برآیم و صلاحیت علمی‌ام تأیید شود، همین الان هم قبول می‌کنم. (رو رو برم!) مقاله‌های علمی برای کنفرانس‌ها فرستاده‌ام. هم در داخل و خارج از کشور پذیرفته شده و ارائه کرده‌ام مقاله‌هایم را.
۱۲:۱۰
کردان: ماجرای شرم‌آور روز چهارشنبه. استیضاح من دست‌آویز شده برای آبرو بردن از دولت. دولتی که مقام عظمای ولایت ۲۴ ویژگی الهی و انقلابی منحصر به فرد برای آن دانسته…
چک‌های ۵میلیونی برای مخدوش کردن دولت بوده است. (شعروار ولی چندشناک یه چیزایی گفت که معنیش این بود که دشمنان دولت خواستن آبرومون رو ببرن.)
(صداش هم لطیف شده.) تجربه‌ی علی کردان نشان می‌دهد که شیفتگان خدمت و نه تشنگان قدرت باید تنها و تنها به خدای خود توسل جویند.
۱۲:۱۵
کردان داره از همسر و بچه‌هاش معذرت می‌خواد. یه کم رمانس شده ماجرا. صداش هم گرفته یه کم. تو مایه‌های مداحی.. حیف تصویر ندارم. می‌گه ماجرا جنگ روانی استکباررر (با تأکید فراوان روی ر) بوده.
۱۲:۲۰
چرا کردان استعفا نداد؟
من در هیچ جایی نگفتم که استعفای من به مصلحت نظام نیست. گفتم به مصلحت من نیست. و اختلاف نظر داریم. بعضی موافقن که استعفا به نفع نظام است اما من چنین اعتقادی ندارم. این معنی‌اش فرق می‌کند. (چه فرقی می‌کند؟)
۱۲:۲۵
اوه اوه: استخاره کرده و دراومده که نباید استعفا بده. می‌گه به حجت شرعی نرسیده. با خدای خودش هم خلوت کرده و به این جمع‌بندی نرسیده…
۱۲:۳۰
کردان: مجلس هر تصمیمی بگیرد. چه وزارت کشور چه جاروکشی در یکی از اداره‌های دولت که مصلحت نظام در آن باشد. (داره شعر می‌خونه.) تموم شد حرف‌های کردان.
حیف که باید برم از خونه بیرون. نمی‌رسم دیگه بنویسم ماجراها رو. حال می‌کنم کوتااااه نمیاد از این همه دروغ و گند..