به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خانه هکری "MISSION CONTROL" در سانفرانسیسکو اولین مهمانی هوش مصنوعی را برنامه‌ریزی کرد؛ ظاهر این مهمانی در ابتدا این گمان را تقویت می‌کند که مانند هر مهمانی دیگری است و تفاوت چندانی با گردهمایی‌های معمولی ندارد.

بااین‌حال در همان زمانی که مهمانان در خصوص استارت‌آپ‌های خود در صفحات مجازی به چت کردن می‌پرداختند، نسخه هوش مصنوعی آن‌ها روی نمایشگری غول‌پیکر به نمایش درمی‌آمد و یک تابلوی امتیازات، محبوب‌ترین آواتارها را در طول شب بر اساس مکالماتی که انجام می‌شد، رتبه‌بندی می‌کرد و درحالی‌که ربات‌ها صحبت می‌کردند، انسان‌ها بیشتر مشاهده می‌کردند.

ادگار هائوند طی توییتی در شبکه اجتماعی ایکس از برگزاری این مهمانی خبر داد و نوشت: «من اولین مهمانی شبیه‌سازی‌شده با هوش مصنوعی را برگزار می‌کنم. این مهمانی ۳ روز ادامه دارد که روز اول و دوم در فضای شبیه‌سازی‌شده برگزاری می‌شود و روز سوم، مهمانان برای ادامه دادن مأموریت به سانفرانسیسکو می‌روند».

در ادامه در خصوص نحوه کار این مهمانی شبیه‌سازی‌شده چندین نکته آورده شده است:

  • هر مهمان یک شخصیت هوش مصنوعی دریافت می‌کند.
  • شما آن را با توجه به شخصیت خود سفارشی می‌کند.
  • شخصیت شما به یک دنیای مجازی پرتاب می‌شود که در آن با افراد دیگری که در مهمانی شرکت می‌کنند؛ ملاقات می‌کند.
  • روز مهمانی نیز شرکت‌کنندگان، گزارشی از عملکرد خود دریافت می‌کنند

حضور مجازی در پارتی‌های شبانه لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو

رویداد ۱۳ آوریل که توسط سازمان‌دهندگانی به‌عنوان «اولین مهمانی شبیه‌سازی‌شده با هوش مصنوعی» نام‌گذاری شد، حدود ۲۰۰ نفر را به خود جذب کرد. قبل از ورود، از مهمانان خواسته شد تا با پر کردن پرسشنامه مختصری که در آن خلاصه‌ای از زندگی آن‌ها «در پنج خط» آورده می‌شود، یک آواتار آنلاین ایجاد کنند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید